W odwiedzinach

Dzisiaj z p. Basią i Dashem? odwiedziłyśmy jedną ze szkół, biorących udział w programie Mistrzowie Kodowania – Szkołę  Podstawową nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie. Miałyśmy przyjemność bawić i uczyć się z grupą dzieci pięcioletnich i sześcioletnich, oraz ich wychowawczynią, panią Magdaleną Ustupską – Skruch. Miło było patrzeć jak dobrze dzieci radziły sobie z zadaniami…widać, że kodowanie nie jest im obce?.

Liczą, potrafią ułożyć kod z klocków ruchu..mali mistrzowie?
Mali mistrzowie, już całkiem dużo potrafią: poprawnie ułożyły offlinowy skrypt, dzięki któremu mogłam przemieścić się pomiędzy wskazanymi cyframi (byłam trochę jak robot, który potrzebuje wsparcia?…potem zastąpił mnie Dash…następnym razem dobrze przemyślę czy go ze sobą zabierać?). Wskazanie miejsca oznaczonego konkretnymi współrzędnymi też nie sprawiło im większych trudności. Okazało się, że większość dzieci z grupy zna już sporo liter, bardzo dobrze przeliczają. Zagraliśmy zespołowo w grę „Do 10”, w której zadanie polega na dopełnieniu wskazanej cyfry do liczby 10. Zespoły pomagały sobie wzajemnie, dzieci wspólnie odszukiwały właściwe tabliczki, nie widać było niezdrowej rywalizacji między nimi.
A Dash? Dash też był zachwycony wizytą❤️. Poruszał się od jednej do drugiej tabliczki z cyframi (tak, tak to właśnie w tym momencie zajął moje miejsce?). Dzieci wykazały się bardzo dużą precyzją. Na koniec wizyty wspólnie zaprogramowaliśmy Dasha, w taki sposób, żeby przemówił naszym głosem…Dash ma nadzieję na kolejne spotkanie…my też?
Kategorie: Dash mata edukacyjna Mistrzowie Kodowania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *