Home / Autorskie narzędzia dydaktyczne

Autorskie narzędzia dydaktyczne

mata

Tworząc narzędzia dydaktyczne skupiam się na tym, żeby były uniwersalne, trwałe i faktycznie przydatne nauczycielom...takie, które nie trafią do szafy, tylko będą często wykorzystywane w procesie edukacyjnym.

Mata "Kodowanie na dywanie"

Dwustronna plansza wykonana z trwałego, bezpiecznego dla dzieci, łatwego do czyszczenia materiału. Dopracowana w najdrobniejszych szczegółach, obecna w tysiącach przedszkoli i szkół w Polsce.
Jedna strona maty, to stupolowa kratownica wzbogacona o osie symetrii i cyfrowo literowe oznaczenia.
Druga strona, to kolorowe koła zgrupowane w dziewięć barwnych płaszczyzn.

Aktywności matematyczne, zabawy językowe, ćwiczenia rozwijające kompetencje społeczne…niezależnie od tematyki zajęć i zakresu materiału mata do kodowania „Kodowanie na dywanie”, to narzędzie, które ułatwia nauczycielowi prowadzenie zajęć…zajęć przeprowadzanych w ruchu, w zabawie, poprzez doświadczanie, manipulowanie, eksperymentowanie, czyli w sposób najkorzystniejszy dla dziecka w wieku przedszkolnym i młodszym wieku szkolnym.

Mata występuje w dwóch rozmiarach 150 centymetrów na 150 centymetrów oraz 100 centymetrów na 100 centymetrów. Większa idealnie sprawdza się w dużych grupach przedszkolnych, szczególnie przy pracy całą grupą. Mniejsza będzie świetnym rozwiązaniem w edukacji wczesnoszkolnej oraz przy przewadze aktywności zespołowych.

Doskonałym uzupełnieniem maty do kodowania będą dopasowane do niej kolorystycznie krążki i kubki, a także robot edukacyjny GeniBot, który jest w pełni kompatybilny i spójny metodycznie z matą.

Narzędzia dostępne są na stronie http://www.edu-sense.com

W razie wątpliwości, trudności z wyborem tych najbardziej odpowiednich zapraszam do zadawania pytań poprzez formularz kontaktowy.

grafika
grafika
Anna Świć

Zapytaj o szczegółową
ofertę warsztatów

Formularz kontaktowy