Home / O mnie

O mnie

Anna Świć

Edukacja to moja pasja

Jestem nauczycielką, logopedką, ekspertką edukacyjną, trenerką i miłośniczką wykorzystywania nowoczesnych technologii w pracy dydaktycznej.

Od kilku lat zajmuję się wprowadzaniem elementów kodowania, programowania i robotyki do zajęć w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

Stworzyłam i koordynuję Ogólnopolski Program „Uczymy dzieci programować”. W aktualnej, jubileuszowej X edycji programu bierze udział około 15 000 nauczycieli z całej Polski (i nie tylko).

Kodowanie na dywanie...moje autorskie warsztaty

Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielę się z nauczycielami i edukatorami na szkoleniach, które prowadzę na terenie całego kraju.
Prowadzę firmę szkoleniową „Kodowanie na dywanie”, w ramach której przeprowadziłam kilkaset autorskich warsztatów dla nauczycieli przedszkoli i szkół w zakresie wprowadzania programowania, robotyki i nowych technologii do zajęć dydaktycznych.
Przeszkoliłam tysiące nauczycieli, którzy z powodzeniem wprowadzają kodowanie do swoich zajęć. Na warsztatach pracuję w oparciu o swoje autorskie, sprawdzone w praktyce rozwiązania.
Od 01.07.2022 swoją działalność trenerską prowadzę jako akredytowany Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Kodowanie na dywanie Anna Świć.

Anna Świć
Anna Świć

Książki, scenariusze zajęć, blog...

Jestem autorką licznych scenariuszy zajęć dla dzieci z zakresu wprowadzania programowania i robotyki na różnych etapach edukacji.
Swoimi pomysłami na zajęcia dzielę się na blogu www.kodowanienadywanie.pl/blog, oraz w książkach mojego autorstwa „Kodowanie na dywanie. W przedszkolu, w szkole i w domu”, „Kodowanie na dywanie. Różne kompetencje, różne edukacje”, „Kodowanie na dywanie. Od aktywności na macie do Scratcha Juniora”, „Kodowanie na dywanie. Vademecum”, „Kodowanie na dywanie. Obrazki w rymowankach ukryte”, „Kodowanie na dywanie. W przedszkolu”.

Jako prelegentka wystąpiłam na wielu konferencjach edukacyjnych, między innymi „Kongres OSKKO”, „Inspiracje wczesnoszkolne”, „Kongres TiK w edukacji”.

Miło być docenionym

Moja praca w zakresie rozwijania kompetencji cyfrowych została zauważona i doceniona. W roku 2018, 2019 i 2020 zostałam laureatką Listy Stu szczególnie zasłużonych w zakresie rozwijania kompetencji cyfrowych w Polsce.

Jestem ambasadorką marki EduSense, ekspertką EduAkcji oraz Prezeską Zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji Cyfrowej.

Jestem też ambasadorką CodeWeek, jednej z najważniejszych inicjatyw propagujących naukę kodowania.

Prywatnie jestem żoną fantastycznego człowieka Krzysztofa i mamą dwóch wspaniałych chłopaków: Bartosza i Huberta.

Anna Świć