Home / Publikacje

Publikacje

Anna Świć

Kodowanie na dywanie. W przedszkolu, w szkole i w domu.

Moja pierwsza książka. Znajdują się w niej opisy zabaw, które można zaproponować zarówno w przedszkolu, w szkole jak i w domu. Przy każdej aktywności znajduje się ikonka, która podpowiada dla kogo będzie odpowiednia przedstawiona zabawa.
To właśnie od tej książki większość nauczycieli rozpoczyna swoją przygodę z kodowaniem.

Kodowanie na dywanie. Różne kmpetencje, różne edukacje.

Druga z napisanych przeze mnie książek, kierowana głównie do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.

Anna Świć
Anna Świć

Kodowanie na dywanie. Od kodowania na macie do Scratch Juniora.

W publikacji opisane są aktywności offline, które można przeprowadzić z wykorzystaniem maty do kodowania, ale również aktywności z wykorzystaniem aplikacji.
Z książki dowiesz się kim jest "kotek Junior" i jak wykorzystać jego możliwości na zajęciach dydaktycznych.

Kodowanie na dywanie. Vademecum.

Kompendium wiedzy, przyda się w pracy każdego nauczyciela przedszkola i szkoły podstawowej.
"Kodowanie na dywanie Vademecum" to publikacja zarówno dla osób początkujących, jak i tych, które już wprowadzają elementy kodowania do swoich zajęć.

Anna Świć
Anna Świć

Kodowanie na dywanie. Obrazki w rymowankach ukryte

Obrazki w rymowankach ukryte, to jedna z moich ulubionych aktywności. Dzieci na podstawie słownej instrukcji tworzą na macie do kodowania kolorowy wzór. W publikacji zebrałam 100 gotowych instrukcji, pogrupowanych porami roku.

Kodowanie na dywanie. W przedszkolu

Książka w całości poświęcona tematyce nauki kodowania w przedszkolu. Krok po kroku, dokładnie opisuję zakodowane aktywności zaczynając od tych, które będą dobre dla dzieci trzyletnich, a kończąc na tych idealnych dla dzieci w wieku sześciu lat. Jeśli pracujesz w przedszkolu, to na pewno znajdziesz w tej publikacji mnóstwo inspiracji.

Anna Świć
Anna Świć

Kodowanie na dywanie. Gry nie tylko matematyczne

Moja najnowsza książka to zbiór ponad 50 gier do wykorzystania na macie do kodowania lub zamieszczonej w książce planszy. Propozycje umieszczone w publikacji zostały pogrupowane tematycznie. Znajdziemy proste gry z kolorowymi kubkami, gry strategiczne, matematyczne, językowe, przyrodnicza…książka idealnie sprawdzi się w przedszkolu, w szkole oraz w domu.

Anna Świć

Zapytaj o szczegółową
ofertę warsztatów

Formularz kontaktowy