Mroźna kraina…kolejne przygody Dasha i Dota

Dash i Dot to dwa roboty, które często biorą udział w naszych przedszkolnych zajęciach. Jakiś czas temu kontynuując opowieść zaczętą przez Sylwestra Zasońskiego i jego uczniów ze szkoły w Skarżysku Kamiennej, przedszkolaki ze Szczekarkowa ratowały z Dashem święta…dzisiaj Dot znowu wpadł w tarapaty  i to wcale nie małe…potrzebował pomocy Dasha i przedszkolaków, tym razem z grupy „Myszek”.

Zimno, bardzo zimno i wszędzie tak biało…Dash przewieź mnie w inne miejsce
Dash, Dash…a gdzie ja właściwie jestem?

Dot, zamknięty w lodowej skale, nawet nie wie, że to królowa Mroźnej Krainy spłatała mu takiego psikusa i nie wypuści go, dopóki porozrzucane części pór roku nie wrócą na swoje miejsce. Co ma na myśli…

Uporządkuj pory roku, uporządkuj pory roku śpiewająco…o co może chodzić królowej? Jeśli tego nie zrobię, to Dot zacznie przypominać bałwanka w tej mroźnej krainie. Uporządkuj pory roku…wiem, pomogą mi dzieci, one dużo wiedzą…

Dzieci bardzo chętnie pomogły Dashowi. Zaśpiewały piosenkę o zimie i zauważyły, że dwa komplety puzzli się całkiem pomieszały. Jedne to były puzzle zimowe, drugie z obrazkiem lata. Żeby je ułożyć najpierw musiały posegregować, przyporządkować do właściwej pory roku. Porozmawialiśmy o zimie, jej palecie barw…i zadanie okazało się całkiem proste dla maluszków. Ułożenie puzzli było trudniejsze, ale wspólnymi siłami ułożyli i te o zimie i jeszcze o lecie.

Cała Mroźna Kraina została posprzątana, więc Dash mógł wyruszyć już po Dota, musiał tylko omijać skały i morza. Sterowały nim dzieci w aplikacji „Go” lub, za pomocą narysowanej palcem kreski w aplikacji „Path” programowały jego drogę przemieszczania się. Zabawy przy tym było cało mnóstwo. Dash dotarł do lodowej skały, rozkruszył ją i wszystko skończyło się dobrze…ciekawe co jeszcze spotka Dasha i Dota podczas ich eTwinningowej przygody.

Kategorie: Dash Dot eTwinning

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *