Coraz bliżej święta…coraz bliżej święta…aktywności w zimowo świątecznym klimacie

Coraz bliżej święta…coraz bliżej święta…czyli aktywności w świąteczno zimowym klimacie, z gotowymi do druku kartami pracy

Wszystkie karty pracy i materiały dodatkowe, można bezpłatnie pobrać klikając w poniższy link:
Świąteczne materiały do druku

Zimowe wieże z kubeczków

Wieże z kolorowych kubków, to aktywność znana i lubiana przez praktycznie wszystkie dzieci. Dzisiejsza propozycja, kierowana głównie do dzieci w wieku przedszkolnym,  graficznie odnosić się będzie do zbliżających się świąt. Na kubkach narysowane będą Mikołaje, bałwanki, choinki, prezenty…zadaniem dzieci będzie policzenie ich, sprawdzenie jaki kolor kubka odpowiada danej liczbie elementów i ustawienie zgodnie ze wzorem kolorowej wieży.

Podaj adres…koordynaty

Ta aktywność najlepiej sprawdzi się w klasach 1 – 3. Na kratownicy umieszczone są różne grafiki. Pod spodem, w przeznaczonych na to miejscach, należy wypisać współrzędne pól, na których znajdują się dane grafiki.

Poszukiwania rytmu…

Na karcie pracy kolejno ułożone obrazki tworzą rytm…zadanie dziecka polega na wklejeniu w puste miejsce właściwego obrazka, tak, żeby nie zaburzyć rytmu.

Wyszukaj i policz…

Na karcie pracy, którą otrzyma dziecko, znajduje się kilka różnych grafik, każda z nich powtórzona jest na karcie kilkukrotnie. Zadaniem dziecka jest policzenie wszystkich obrazków i wpisanie ich liczb w okienkach znajdujących się na dole karty.

Ja mam…kto ma…?,

Gra, która doczekała się już niezliczonej wersji odsłon…na czym polega? Rozdajemy dzieciom karty, wybieramy osobę, która rozpocznie grę. Jej zadaniem jest wskazanie co znajduje się na karcie (ja mam…), oraz zadanie pytania, o to, u kogo znajduje się obrazek z jego karty (kto ma…). Wykorzystaną kartę odkłada na bok. Dzieci sprawdzają swoje karty i zabawę kontynuuje ta osoba, która ma właściwy obrazek…wygrywa ten, kto jako pierwszy zostanie bez kart.

Porównujemy wielkości…

W tej propozycji dziecko otrzymuje kartę, na której znajdują się takie same obrazki, tylko w różnej wielkości. Zadanie polega na poprowadzeniu linii od najmniejszego obrazka do największego.

Porównujemy liczebność zbiorów…

Zabawa analogiczna do „Wyszukaj i policz”, tylko dziecko musi po policzeniu elementów porównać ich liczebność i wstawić w okienkach właściwy znak: >, <, =.

Świąteczne puzzle…

Kolejna propozycja dla najmłodszych, którą dzieci bardzo lubią i chętnie wykonują. Tym razem będą to puzzle składające się z kilku elementów. Każdy element oznaczony jest cyfrą lub kropkami. Ułożenie we właściwej kolejności pociętych pasków, sprawi, że ukaże się dziecku piękny świąteczno zimowy obrazek.

Kreatywne obrazki z kropkami 

W tej propozycji popracujemy nad motoryką małą i kreatywnością…obrazki pokryte są kropkami, które należy wypełnić…w jaki sposób? Tu odpowiedzi może być całe mnóstwo…możemy maczać palce farbami i stemplować nimi kropki, możemy wyklejać je kawałkami kolorowego papieru, wylepiać plasteliną, smarować klejem i posypywać ryżem…

Przyklej we właściwym kierunku…

W tej propozycji potrzebna będzie karta pracy z kratownicą i druga zawierająca elementy do wycięcia. Na osi pionowej znajdują się kształty, a na poziomej kierunki. Zadaniem dziecka jest takie wklejenie obrazków, żeby połączone zostały 2 cechy: kształt i kierunek

A może mata…

O miłośnikach maty oczywiście też pamiętam…dla nich przygotowane są krążki ze świątecznymi obrazkami, z których można zrobić aktywności typu sudoku, memory, układać rytmy…przygotowane są też krążki z Mikołajami i strzałkami w różnej wielkości. Krążki ze strzałkami układamy w linii poziomej na górze maty, krążki z Mikołajami w tej samej wielkości układamy w linii pionowej po lewej stronie maty. Dzieci uzupełniają pola na macie krążkami z odpowiednimi Mikołajami, w odpowiednim rozmiarze. Zadanie jest dość trudne, bo Mikołaje są do siebie podobni, więc zadanie wymaga skupienia i spostrzegawczości…

Mam nadzieję, że materiały Wam się przydadzą…więcej podobnych materiałów znajdziecie na moich grupach Facebook: Uczymy dzieci programować i Kodowanie na dywanie
Kategorie: do druku gry karty pracy kodowanie na dywanie mata do kodowania matematyka Święta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *