Zakodowany Dzień Kropki z Mistrzami Kodowania

Dzień Kropki już całkiem blisko, dlatego dzisiejszy post będzie z nim związany. „Zakodowany dzień kropki z Mistrzami Kodowania” to propozycja zajęć na macie Edukacyjneja jako kontynuację można wykorzystać grę, która w formie plików do wydruku jest dostępna pod tym linkiem:
Zakodowany Dzień Kropki z Mistrzami Kodowania

Do zajęć na macie potrzebujemy kolorowych kropek i kwadratów, które mają puste środki w kolorach odpowiadających kropkom. Dodatkowo potrzebne będą klocki ruchu i cyfry. Każda kropka to inny talent, te mogą być różne (w zależności od wieku i upodobań dzieci, z którymi pracujemy). Kiedy dojdziemy do właściwego kwadratu wykonujemy zadanie, związane z jakąś konkretną umiejętnością. Ale żeby kropka trafiła we właściwe miejsce musi zostać ułożony w prawidłowy sposób skrypt. Zadanie możemu utrudnić, układając symbole „stop” na drodze kropki. Na te pola kropka nie będzie mogła stanąć. Każda kropka może wędrować osobno, mogą wędrować kropki w grupkach (wtedy zadanie jest trudniejsze, bo można wprowadzić zależności pomiędzy kropkami).
Wersja do wydruku, po zalaminowaniu może być grą dla 2 – 4 osób, można również nie laminować i potraktować wydruk jako kartę pracy do samodzielnego wycięcia i przyklejenia skryptu.

Serdecznie zapraszam do wydrukowania gry i spróbowania kodowania ze mną i
Mistrzami Kodowania
 
 
Kategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *