#EduMocOnline – konferencja inna niż wszystkie, moc edukacyjnych inspiracji

     Zazwyczaj obecność na wartościowych, ciekawych konferencjach edukacyjnych wiąże się z wyjazdem do innego miasta i niejednokrotnie sporą opłatą. Nie mówię, że nie warto, oczywiście, że warto, inwestycja we własny rozwój, to jedna z lepszych inwestycji, więc „jeździmy, płacimy i wracamy z nowymi pomysłami i refleksjami”. Ale świat nie stoi w miejscu, tradycyjny model dzielenia się wiedzą ewoluuje, coraz częściej szukamy informacji w necie, dzielimy się swoimi doświadczeniami i pomysłami w sieci, na grupach facebook.
     
      #EduMocOnline – to konferencja inna niż wszystkie, nigdzie nie trzeba jechać, nic nie trzeba płacić, można wybrać interesujące nas prelekcje i we własnym domu, w przysłowiowych „kapciach i z filiżanką herbaty” spotkać się z praktykami, nauczycielami, edukatorami, dla których ich praca to zdecydowanie więcej niż praca, to pasja, to wartość.
Kiedy?, jak?
1 października 2016 od 9 do 21, w każdym miejscu na świecie z dostępem do internetu, 12 godzin inspiracji z mocą, 25 prelegentów…tego jeszcze w Polsce nie było, tego nie można przegapić.
Informacje o moderatorach, prelegentach, plan konferencji dostępny po kliknięciu w link:
Mistrzowie Kodowania, Superbelfrzy i ja
     Fakt bycia prelegentem na tej konferencji, to dla mnie wielki zaszczyt i duma. Jeszcze większym zaszczytem jest to, że reprezentuję tym samym społeczność Mistrzów Kodowania i Superbelfrów (a w szczególności Superbelfrów Mini, czyli społeczność nauczycieli i osób związanych z edukacją młodszych dzieci). Rok temu rozpoczęła się moja przygoda z programem Mistrzów Kodowania. Przedszkole, w którym pracuję wzięło udział w pilotażowej edycji Mistrzów Kodowania Junior, zaczęłam inaczej patrzeć na możliwości wykorzystania TiK w edukacji najmłodszych, potem doszły „Inspiracje wczesnoszkolne” – czyli konferencja nauczycieli dla nauczycieli, poznałam fantastyczne osoby z grupy Superbelfrzy i przepadłam…
„Współdziałanie i kreatywna zabawa – przedszkolaki kodują” serdecznie zapraszam
 
     18.30 – 19.00 to czas, w którym będę na Państwa czekała. Temat moich warsztatów dotyczy kodowania z najmłodszymi, z dziećmi w wieku przedszkolnym. Nie trzeba być informatykiem, żeby uczyć podstaw kodowania i do tego postaram się Państwa przekonać. Skupimy się głównie na kodowaniu offline, czyli bez użycia sprzętu, pokażę jak ja wykorzystuję edukacyjną matę Mistrzów Kodowania na zajęciach dydaktycznych, jak wplatam elementy podstaw programowania do zajęć z zakresu edukacji matematycznej, polonistycznej, muzycznej, plastycznej itd.
     Następnie spróbujemy połączyć zabawy na macie z nowoczesną technologią. Tu przedstawię nasze „dobre praktyki”, jak wprowadzaliśmy część tabletową zajęć. I jeszcze to co lubię najbardziej…zamienimy matę w wielką planszę do gier wszelakich…w co my graliśmy…jak tworzyć w łatwy sposób własne gry? Zostanie jeszcze chwilka na pytania od Państwa.
      Serdecznie zachęcam do spędzenia soboty z nami, od 9.00 szereg ciekawych wystąpień, będzie się działo, będzie inspirująco, będzie MOC…ja już nie mogę doczekać się spotkania z Państwem…do zobaczenia w sobotę 01.10.2016.
Kategorie: EduMocOnline konferencja mata edukacyjna Mistrzowie Kodowania Superbelfrzy Superbelfrzy Mini

5 odpowiedzi na “#EduMocOnline – konferencja inna niż wszystkie, moc edukacyjnych inspiracji”

  1. Jeszcze nie ma takiej możliwości, jak tylko się pojawi (pewnie na dniach), to oczywiście podam link

  2. Avatar for Anna Świć Anonimowy pisze:

    Miejsc jest tysiąc a zainteresowanych pewnie więcej. Czy trzeba się zapisać na konferencję?

  3. Avatar for Anna Świć Unknown pisze:

    Czy z opóźnieniem można będzie obejrzeć? Niesty mam wyjazd już zaplanowany i nie dam rady, a chciałabym to zobaczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *