Uczymy Dzieci Programować…podsumowanie I edycji i zaproszenie do edycji II


Kochani,

Za nami I edycja Ogólnopolskiego programu EduSense „Uczymy Dzieci Programować”, który miałam ogromną przyjemność, wspólnie z Rafałem (Rafał Mitkowski) koordynować. Jesteśmy Wam bardzo wdzięczni, że tak pozytywnie odnieśliście się do naszej inicjatywy i tydzień po tygodniu realizowaliście ze swoimi uczniami przygotowane dla Was zadania. Niesamowitą radością było dla nas obserwowanie Waszych relacji z zajęć, każde zdjęcie, każda informacja zwrotna były dla nas niezwykle cenne, za co serdecznie dziękujemy.
Jak przebiegała I edycja?…czyli odrobinka statystyki?
Honorowy patronat nad programem objęli: 
  • Lubelski Park Naukowo Technologiczny, 
  • Prezydent Miasta Lublina, 
  • Kuratorium Oświaty w Lublinie, 
  • Kuratorium Oświaty w Poznaniu, 
  • Mazowiecki Kurator Oświaty, 
  • Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Gdańsku. 
W pierwszej edycji programu trwającej od 1 lutego 2018 r. do 22 czerwca 2018  r. wzięło udział ponad 1600 nauczycieli edukacji przedszkolnej, wczesnoszkolnej, edukatorów oraz 40 000 dzieci.
W ramach, programu:
  • zorganizowaliśmy 15 bezpłatnych konferencji warsztatowych, na których przeszkoliliśmy ponad 1 100 nauczycieli
  • utworzyliśmy dedykowaną grupę na Facebooku liczącą obecnie prawie 6000 członków, 
  • oddaliśmy w Wasze ręce 31 zadań w formie scenariuszy zawierających karty pracy i materiały dodatkowe (mam nadzieję, że Waszym dzieciom i Wam chociaż część z nich się spodobało)
Nie dokonalibyśmy tego sami, zrobiliśmy to razem, wspólnie…dzięki Wam i Waszemu ogromnemu zaangażowaniu 40 000 dzieci mogło zacząć swoją przygodę z programowaniem. Uczyliśmy logicznego, algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, eksperymentowania i szukania najbardziej optymalnych rozwiązań. Stawialiśmy na pracę zespołową, bo razem można więcej, nawet jeśli znalezienie kompromisowego rozwiązania nie jest proste (wiem po sobie, jak trudno mi czasem pójść na kompromis). Tak działamy my i tego chcemy nauczyć dzieci. Bardzo, bardzo serdecznie Wam dziękujemy za to, że byliście razem z nami?
Co dalej?
Przed nami II edycja programu „Uczymy Dzieci Programować”
Bogatsi o doświadczenia i wnioski wyciągnięte z I edycji programu chcemy zaproponować Wam dalszą wspólną podróż do świata programowania. Dołożymy wszelkich starań, żeby druga edycja była jeszcze ciekawsza, pełna niespodzianek i radości.
Jak dołączyć do programu?
Odpowiadając na Wasze prośby i pytania, postanowiliśmy maksymalnie uprościć proces rejestracji do programu i tak:
Jeśli braliście udział w pierwszej edycji i chcecie wziąć w drugiej, to nie musicie robić nic, zostaliście automatycznie zakwalifikowani. Jeśli ktoś nie chce/nie może bawić sie z nami dalej, to oczywiście może zrezygnować, pisząc do nas maila na adres program@edu-sense.pl
Jeśli nie braliście udziału w pierwszej edycji, a chcecie wziąć udział w drugiej, to wypełnijcie proszę formularz zgłoszeniowy:
Jak to będzie wyglądało?
Raz w tygodniu będziemy przygotowywać dla państwa propozycje zadań do wyboru (w formie scenariuszy wzbogaconych o karty pracy lub materiały dodatkowe). Jeden scenariusz dotyczyć bedzie kodowania unplugged (bez sprzętu, z wykorzystaniem maty lub gotowych wydruków), drugi scenariusz dotyczyć będzie aktywności z robotami. Dodatkowo wzbogacimy materiały o propozycje, w których będzie wykorzystywana również tablica interaktywna. To Wy decydujecie, które zadania wybierzecie, możecie je dowolnie modyfikować, zastąpić własnymi propozycjami. Nie musicie zrealizować wszystkich. Zależy nam na tym, żeby realizacja programu była dla Was i Waszych dzieciaków przyjemnością, więc staramy się do wszystkiego podchodzić bardzo rozsądnie…między innymi mówiąc nie wszelkim sprawozdaniom i papierologii?
Na stronie programu, w zakładce Zadania, możecie zapoznać się z naszymi propozycjami z I edycji programu.
Grupa na Facebook Uczymy Dzieci Programować
Kochani, jeśli macie pytania, chcecie dzielić się z nami Waszą radością, ale i wątpliwościami, pogadać o programowaniu, edukacji…itp. to serdecznie zapraszamy do dołączenia do naszej grupy Facebook Uczymy Dzieci Programować, miło nam będzie również, jeśli zaznaczycie swój udział w wydarzeniu na Facebook, klikając wezmę udział Wydarzenie UDP. Aktualnie pracujemy nad grafikiem bezpłatnych konferencji, szczegóły podamy na grupie, umieścimy też na stronie programu.
Jeśli macie jakieś pytania to zapraszamy do kontaktu z nami program@edu-sense.pl
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w II edycji programu Uczymy Dzieci Programować
Ania i Rafał
 
Kategorie: EduSense kodowanie na dywanie mata do kodowania Ozobot Uczymy Dzieci Programować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *