Ogólnopolski Program Uczymy Dzieci Programować…IV edycja…garść informacji

Dzień dobry kochani,
Jak ten czas szybko leci…pamiętam, jak szykowaliśmy się do I edycji Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować, jak moja radość przeplatała się z obawą, czy pomysł przypadnie Wam do gustu, czy spotka się z Waszą aprobatą…z przejęciem wyczekiwałam pierwszych relacji z zadań, wrażeń, uwag. Dziś szykujemy się już do IV edycji, moja radość jest conajmniej taka sama jak przy pierwszej…no dobrze, znacznie większa, a obawy zdecydowanie się zmniejszyły. Teraz już wiem, że taka formuła programu się sprawdza, że zwyczajnie to wychodzi. W programie na ten moment jest ponad 5000 placówek oświatowych: przedszkoli, szkół, bibliotek…mamy nadzieję, że w nadchodzącej edycji ta liczba się znacznie zwiększy.
Poniżej przydatne linki:
Co to za program, o co w nim chodzi?
Ogólnopolski Program ,,Uczymy Dzieci Programować” to inicjatywa skierowana do szeroko rozumianej edukacji. Chcemy pokazać, że programowania można uczyć odpowiedzialnie, wplatając go do codziennych aktywności dydaktycznych, niezależnie od realizowanych aktualnie treści. Można programować na edukacji matematycznej, językowej czy artystycznej.
Uczestnikom programu udostępniamy raz na tydzień zadanie. Zadanie udostępniane jest w formie scenariuszy zajęć i dołączonych do nich materiałów pomocniczych takich jak: karty pracy czy elementy dodatkowe do druku. Każdorazowo udostępniamy minimum dwa scenariusze, żebyście mogli wybrać ten, który wolicie, który bardziej Wam odpowiada. W naszym przekonaniu regularność jest bardzo ważna, nauka to proces, stąd decyzja o cotygodniowym przekazywaniu nowych materiałów. Proponując tego typu aktywności tylko raz na miesiąc, czy raz na dwa miesiące nie wykorzystamy maksymalnie ich potencjału, efektywność zajęć będzie znacznie mniejsza. Oczywiście możecie dowolnie modyfikować przygotowane przez nas materiały, nie musicie zrealizować też  wszystkich zadań, najważniejsze, żeby program przynosił radość Waszym dzieciom i Wam. Nie wymagamy przesyłania relacji na adres mailowy…bo papierologia, to zdecydowanie nie my;). Miło nam jednak będzie jeśli podzielicie się z nami wrażeniami z zajęć na naszej grupie, lub na naszym fanpage.
Program jest w pełni bezpłatny, każdy uczestnik otrzyma certyfikat, podobnie placówka, w której prowadzi program, dzieci natomiast otrzymają dyplomy.
Najważniejsze informacje o programie:
Autor programu: Anna Świć
Organizator programu: EduSense spółka z.o.o
Koordynatorzy programu: Anna Świć, Rafał Mitkowski
Adresat programu: Nauczyciele, edukatorzy i ich podopieczni w przedszkolach, szkołach a także innych placówkach o charakterze edukacyjnym
Planowany rozkład materiału:
Witaj przedszkole, witaj szkoło!,
Nasze wakacyjne wspomnienia,
Moja miejscowość, mój dom,
Oto ja – zmysły,
Jesień na talerzu,
W zdrowym ciele, zdrowy duch,
Jesień w sadzie i ogrodzie,
W poszukiwaniu skarbów jesieni,
Srebrne kropelki – doświadczenia z wodą,
Kap, kap, kap – kodowanie w rytmie deszczu,
Pada, pada, pada,wieje, wieje, grzmi…,
Na starych fotografiach,
Nie tylko na poczcie – różne sposoby komunikacji,
Wielkie wynalazki, wielcy wynalazcy,
Na tropie zimy,
Zimą dzieci się nie nudzą.
Wyzwania…czyli konkursy dedykowane uczestnikom programu
W tej edycji przygotowaliśmy dla Was dwa wyzwania – konkursy:
Code Week 2019 z Uczymy dzieci programować (05 – 20.10.2019),
Zakodowany kalendarz adwentowy z Uczymy dzieci programować (01 – 23.12.2019)
Czy będą nowości?
Pewnie, że będą. W tej edycji zaprosimy Was do wspólnego obchodzenia różnych typowych i tych mniej typowych uroczystości. Jakie dni specjalne zaplanowaliśmy?
Dzień postaci z bajek (05.09.2019),
Międzynarodowy dzień kropki (15.09.2019),
Dzień przedszkolaka (20.09.2019),
Europejski dzień języków (26.09.2019),
Międzynarodowy dzień uśmiechu (05.10.2019),
Dzień edukacji narodowej (14.10.2019),
Święto niepodległości (11.11.2019),
Dzień pluszowego misia (25.11.2019),
Barbórka (04.12.2019),
Mikołajki (06.12.2019),
Dzień babci, dzień dziadka (21,22.01.2020)
Innowacja pedagogiczna…
Wychodząc na przeciw Waszym oczekiwaniom, potrzebom, chcemy chętnym osobom pomóc w stworzeniu innowacji pedagogicznej. Na naszej grupie Facebook dostępny jest przygotowany przez nas szablon, który może okazać się pomocny, chętnie też odpowiemy na Wasze pytania w tym zakresie.
Mamy nadzieję, że udział w IV edycji programu Uczymy dzieci programować przyniesie Waszym Dzieciom mnóstwo radości, a Wam satysfakcji.
Kategorie:

Jedna odpowiedź do “Ogólnopolski Program Uczymy Dzieci Programować…IV edycja…garść informacji”

  1. Avatar for Anna Świć Unknown pisze:

    Bardzo fajny wpis. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *