Rz, ż, ó, u ,ch, h, części mowy…czyli kubeczkowe wieże inaczej

Wieże z kolorowych kubków pojawiały się na blogu już wielokrotnie…były wieże do odwzorowania, wieże z podwójnym kodem, wieże z działaniami matematycznymi, z konkretami dla najmłodszych…tym razem kubeczki pomogą nam zaprzyjaźnić się z ortografią i częściami mowy

Na czym to polega?

Uczeń otrzymuje kartę, na której narysowana jest wieża z kubków. Na kubkach znajdują się wyrazy z pustym miejscem…to puste miejsce to trudność ortograficzna. W lewym górnym rogu karty znajduje się legenda do wież. Uczeń decyduje, jak powinien być napisany wyraz i sprawdza na legendzie kolor kubka, którego użyje do budowania wieży. Analogicznie postępujemy w przypadku karty zawierającej części mowy. Wszystkie przygotowane przeze mnie karty pracy pobierzesz tu:
Karty pracy do druku

Kontrola błędów w materiale
Do każdej przygotowanej karty przypisana jest karta z rozwiązaniem. Składając je w jedną i laminując będziemy mieć zadanie na jednej stronie, a rozwiązanie na drugiej. W ten sposób dziecko może pracować samodzielnie.
Puste karty pracy
Moje karty pracy, to tylko propozycja, wybierając puste, do dowolnego wypelnienia możecie wpisać takie wyrazy, które aktualnie będą Wam potrzebne?
Kategorie:

Jedna odpowiedź do “Rz, ż, ó, u ,ch, h, części mowy…czyli kubeczkowe wieże inaczej”

  1. Avatar for Anna Świć Clipping pisze:

    Nice article as well as whole site.Thanks.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *