eTwinning Coding Friendship – programujemy przyjaźń…dzieci ze Szczekarkowie w naszym przedszkolu❤️

Projekt eTwinning Coding Friendship nabrał rozpędu. Dziś odwiedziły nas dzieci z przedszkola w Szczekarkowie ze swoimi paniami: Edytką Borowicz – Czuchrytą, Edytką Sadurskąką i Wiolą Gdulą. Wspólnie ze mną, z moimi Myszkami i panią Basią Mrozek poznawaliśmy nasz kraj, przy tym kodując i ciesząc się robotyką.

Jesteśmy Polką i Polakiem…

Nasza makieta Polski jak w piosence „Jesteśmy Polką i Polakiem” prowadziła nas z gór aż nad morze, mijając po drodze kilka miast i ich zabytków. Dla starszych dzieci zaznaczyliśmy też kraje sąsiadujące z Polską i ich flagi. Razem z dziećmi po Polsce podróżowały roboty Ozoboty. Przy każdym zabytku zatrzymywały się, żeby go podziwiać?…a umożliwiał im to kod wpisany w trasę, czyli sekwencja odpowiednich kolorów. Dzieci bardzo pozytywnie reagują na te małe roboty, których możliwości są bardzo duże i świetnie sorawdzają się jako narzędzie do wprowadzania robotyki i kodowania.

Kolorowe kubeczki i oś symetrii

Kodowaliśmy nie tylko z robotami, były też kolorowe kubeczki na specjalnie przeznaczonej do nich macie. Dzieci dokładały symetryczną część wzoru i w krótkim czasie udało się stworzyć motyla, następnie połowa grupy stworzyła na jednej części swój własny wzór, a druga część grupy ułożyła symetryczny
Już tęsknimy za naszymi znajomymi ze Szczekarkowa…ale już za tydzień…ciiii…do niespodzianka

Kategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *