Kubeczki, słomki i…układ współrzędnych

Długi weekend, kubeczki, słomki…chyba szykuje się majówka?…prawie tak…a przy okazji kodowanie na dwóch osiach, czyli wprowadzenie do układu współrzędnych.

Co nam będzie potrzebne?

Kolorowe kubeczki, kolorowe słomki i kratownica: może to być mata Mistrzów Kodowania, mata do kubeczków, duży pokratkowany karton…możemy wykleić ją taśmą na podłodze lub ułożyć z jednorazowych talerzyków albo kwadratów…możliwości jest dużo?

Jak się bawimy?

To klasyczna zabawa na dwóch osiach, każda z nich to inny warunek, a miejsce przecięcia musi spełniać obydwa. W naszym przypadku na jednej osi mamy kubeczki, a na drugiej słomki. Planszę uzupełniamy kubeczkami ze słomkami w środku. Trzeba dokładnie przyjrzeć się, którą słomkę do którego kubeczka należy włożyć. Nasze słomki były wzorzyste i kolorowe, więc zabawa wymagała koncentracji, skupienia uwagi na zadaniu, pomyślenia…synkowi bardzo spodobała się ta propozycja aktywności?

Kategorie:

3 odpowiedzi na “Kubeczki, słomki i…układ współrzędnych”

  1. Podoba mi się taki pomysł. Myślę, że stopniowe wprowadzenie współrzędnych i ich położenia jest dobrym wstępem w większe zagadnienia matematyki, a lekka forma nauki pozwoli dziecku znacznie szybciej przyswoić materiał.

  2. Super, że w takich zabawach wykorzystujecie słomki papierowe, a nie słomki plastikowe. Warto być eko i przekazywać takie pozytywne wzorce dzieciom 🙂

  3. Avatar for Anna Świć Informacje pisze:

    Przyznam szczerze, że miło i przyjemnie się czyta Twojego bloga. Masz talent, ambicję i lekkie pióro gratuluję 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *