Dot Day…święto odkrywania talentów, wiary we własne możliwości…bardzo pozytywny dzień

Dzień Kropki w tym roku rozłożyliśmy na dwa dni: pierwszy obchodzony wspólnie całym przedszkolem i drugi już tylko naszej grupy…

Dot Day…uwierz, że możesz, że potrafisz

Dot Day, czyli Dzień Kropki to święto odkrywania talentów, wiary we własne możliwości, szukania tego, w czym jesteśmy dobrzy. Dzień, w którym przypominamy sobie historię małej Vashti, dziewczynki, która przekonana o braku umiejętności plastycznych, kiedy za zadanie miała narysować  swój znaczek, namalowała tylko kropkę. Pani jednak, widząc brak wiary w siebie u dziewczynki oprawiła jej rysunek w ramkę…i tym drobnym, ale niezwykle ważnym gestem zmieniła wszystko…

Kropki, kropki, kropeczki…trasa inna niż wszystkie

Pierwsze zadanie wykonały dzieci ze wszystkich grup wspólnie. Na baaaardzo długim papierze narysowaliśmy trasę łączącą wszystkie sale w naszym przedszkolu. Dookoła trasy jakiś chochlik rozsypał mnóstwo kolorowych kropek. Dzieci je zbierały i układały na trasie robotów. Ale zbierały w pewien określony sposób: rzucały kostką, liczyły liczbę oczek i właśnie tyle kropek dokładały.

Ozobot w kropce ukryty…

Nasz mały Ozobot dostał jeszcze jedną trasę, na takiej do tej pory jeszcze nie jeździł. Sklejony prostokąt stworzył przestrzenną trasę, koło, w której pomykał Ozobot, tym samym wprowadzając w ruch całe koło. Zabawy i radości przy tym było dużo.

Kropka w kropce…czyli gramy w ,,Bystre oczko z kropką”

Drugiego dnia, w zespołach zagraliśmy w ,,Bystre oczko” z kropkami. Każdy zespół otrzymał jedną kropkę, która w środku miała kolorowe kropki. Każdy z zespołów miał inną kropkę. Na Mistrzowskiej macie rozłożyłam wszystkie kropki. Dzieci bacznie im się przyglądały, starając się zapamiętać, gdzie znajdują się takie, które przypisane są do ich drużyny. Po jakimś czasie kropki zostały odwrócone i każdy zespół kolejno starał się odnaleźć  swoje. Kto pierwszy odnalazł wszystkie 6 ten wygrał…ale nie o wygraną tu chodziło, a o zabawę i ćwiczenie spostrzegawczości. Jeśli chcecie pograć tak jak my, to w poście, do którego przeniesie Was link znajdują się kropki do pobrania i wydrukowania?
Bystre Oczko z Kropką

Kategorie: Dot Day EduSense Ozobot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *