Domino, memory, podaj adres…kilka aktywności z Polską w głównej roli

Domino, memory, podaj adres, puzzle…czyli kilka aktywności z Polską w roli głównej

Zbliża się 11 listopada, więc dzisiejsza propozycja, tematycznie związana będzie z Polską. Gotowe materiały wystarczy pobrać, wydrukować…i możemy zaczynać.
Tu pobierzesz bezpłatne materiały do druku

Memory…

Do tej aktywności potrzebne nam będą krążki z symbolami (w folderze zawierającym pliki do druku oznaczone są jako „Memory Polska 1” i „Memory Polska 2”). Należy je wydrukować w dwóch lub trzech egzemplarzach. Krążki kładziemy obrazkiem do dołu. Pierwsze dziecko (lub zespół dzieci) odkrywa dwa lub trzy obrazki, jeśli będą identyczne, to zabiera je do siebie i próbuje szczęścia kolejny raz, aż do momentu popełnienia błędu. Jeśli popełni błąd, to odwraca krążki obrazkiem do dołu. Wygra ten zespół, który uzbiera więcej krążków.

Domino…

Do tej aktywności wykorzystamy krążki oznaczone jako „Domino Polska 1” i „Domino Polska 2”. Zadaniem dzieci jest ułożenie ciągu krążków, w taki sposób, żeby połączyć ze sobą takie same obrazki. Dążymy do wykorzystania wszystkich krążków.

Podaj adres…

W tej aktywności dzieci poćwiczą odczytywanie współrzędnych. Pod kratownicą należy wypisać „adresy pól”, na których znajdują się wskazane grafiki. Tę aktywność można wykonać również na macie, wykorzystując do tego krążki z aktywności „memory”.

Puzzle matematyczne…

Ostatnia dzisiejsza propozycja, to puzzle matematyczne, składające się z 10 elementów. Mam nadzieję, że zaproponowane aktywności Wam się spodobają. Jeśli szukacie więcej podobnych propozycji, to zapraszam do naszych grup Facebook: Uczymy dzieci programować i Kodowanie na dywanie

Kategorie: do druku kodowanie na dywanie matematyka okolicznościowe Puzzle

2 odpowiedzi na “Domino, memory, podaj adres…kilka aktywności z Polską w głównej roli”

  1. Avatar for Anna Świć Unknown pisze:

    Bardzo ciekawie to zostało opisane.

  2. Avatar for Anna Świć Unknown pisze:

    Super artykuł. Pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *