Czekając na święta…Uczymy dzieci programować…czyli adwentowy kalendarz kodowania

Czekając na Święta…Uczymy Dzieci Programować…czyli nasza propozycja wspólnego kalendarza adwentowego. 

Będzie radośnie, na luzie ale też codziennie zrobimy coś związanego z programowaniem…no i będą prezenty…będzie się działo…

Najpierw kalendarz…

Wspólnie z firmą EduSense przygotowałam dla Was propozycję kalendarza w formie puzzli do wydrukowania.
Znajdziecie go tutaj:
kalendarz – puzzle

Można go razem z dziećmi złożyć i ozdobić. Kontury choinki to z założenia trasa dla Ozobotów, ale można ten element pominąć. Bombki to miejsca na zadanie – jedno krótkie zadanie na każdy dzień oczekiwania. Zadania będą związane z programowaniem, będą miały też akcenty zimowo – świąteczne.

Offlinowo…z robotami…tak i tak…do wyboru?

Na każdy dzień przygotuję 3 propozycje zadań do wyboru:

jedna propozycja to gotowa karta pracy dla Ozobotów, 
druga aktywność offlinowa (też często będzie pojawiać się tu jakaś plansza do kodowania), 
trzecia to zadanie związane z platformą Ozoblockly.pl lub aplikacjami tabletowymi,

Żeby było wygodniej to propozycje 15 aktywności będę wrzucała Wam raz w tygodniu, a Wy już dowolnie je sobie ułożycie, rozdzielicie, przypiszecie do danego dnia. Propozycje nie będą trudne, ich wykonanie nie będzie zajmować dużo czasu i nie będą wymagały właściwie żadnych przygotowań. Mam nadzieję, że Wam się spodobają i każdy znajdzie w nich coś dla siebie.

Warsztaty, ozoboty, maty do kodowania…Mikołaj ma sporo prezentów

Nie jest to typowy konkurs…ale przewidzieliśmy upominki dla osób, które się zaangażują i wspólnie z nami będą Uczyć Dzieci Programować czekając na święta. Rozdamy kilka mat edukacyjnych, pakiety ze scenariuszami, roboty, flamastry…a do jednej z placówek, której nayczyciel weźmie udział w naszej zabawie przyjadę i przeprowadzę pełne 6h godzinne warsztaty z kodowania i robotyki.
Dokładny regulamin będzie dostępny za kilka dni na fanpage EduSense i na grupie facebook: Uczymy Dzieci Programować, do której serdecznie zapraszam. Do grupa, na której jestem administratorką, dla wszystkich, którzy już programują z uczniami lub chcieliby zacząć, ale troszkę się boją?

Kategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *