Zakodowane cyfry

Zakodowane cyfry…czyli trochę gimnastyki, trochę kodowania, trochę matematyki?
Co będzie nam potrzebne?

Kolorowe koła z cyframi i kubeczek…nic więcej. To wystarczy do zorganizowania 3 prostych aktywności z elementami kodowania.

Częścią łączącą wszystkie propozycje będzie sposób poruszania się po planszy, analogiczny jak w zabawach opartych o popularną muchę. Kubeczek będzie przemieszczał się po planszy na podstawie wydawanych komend: ,,do góry”, ,,w dół”, ,,w prawo”, ,,w lewo”. Pamiętajmy, że fizycznie kubek zostaje w tym samym miejscu, a przemieszczenia pilnujemy tylko w głowie.

Propozycja I: Zakodowana gimnastyka

Każdy kolor to inne ćwiczenie gimnastyczne np: podskok, przysiad, pajacyk itp., cyfra to liczba powtórzeń. Kubeczek wędrujący po planszy na podstawie wydawanych komend będzie wskazywał ćwiczenia, które należy wykonać.

Jak będzie liczba…to powiedz stop

Śledzimy ruch kubeczka i dodajemy wszystkie mijane cyfry, jeśli suma wyniesie (tu wskazana liczba) mówimy stop
Pomnóż przez…
Ostatnia propozycja to utrwalanie tabliczki mnożenia. Kubeczek wędruje po planszy, na hasło stop 2 mnożymy 2 przez cyfrę, na której się zatrzymaliśmy, stop 3 mnożymy 3 przez…to zależy na czym się zatrzymaliśmy itp.

Kategorie:

Jedna odpowiedź do “Zakodowane cyfry”

  1. Aniu jestem na Twym blogu częstym gościem. Czerpię garściami i inspiruję się. Moje zajęcia z kodowania w mojej klasie są niezwykle ciekawe dzięki Twym pomysłom. Dziękuję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *