Code.org – czy da się na macie?

Który przedszkolak nie zna i nie lubi angry birds? Już na sam widok opasek, które przyniosłam była radość i ustalanie: ja będę czarną bombą, a ja niebieskimi, ja Chukiem itp. A gdyby do tego połączyć zabawę z nauką programowania…zanim kodowaliśmy na platformie internetowej przećwiczyliśmy to na macie. Zadaniem ptaszków było dojście do świnki, a zadaniem pozostałych dzieci, zaprogramowanie tych ptaszków, w taki sposób, żeby do tej świnki trafiły (nie musi być najkrótszą drogą, ważne żeby trafić do celu). Bawiliśmy się tak dłuższą chwilę, modyfikując nasze „poziomy gry” i stopniując trudność zadania. Następnie przejście do pracy na tabletach…a jak uniknąć błądzenia po internecie? Dzieciaki na właściwą stronę przeniosły się odkodowując link, ukryty pod postacią kodu QR
Kurs kodowania z angry birds, a także inne, dedykowane dzieciom w różnym wieku, dostępne są na następującej stronie:
https://studio.code.org/
Przygotowując dzieciom zadania, w których wykorzystuję kody QR najczęściej korzystam z generatora kodów dostępnego na tej stronie:
http://www.qr-online.pl/
Jeśli chcę zakodować zdjęcie, które zrobiłam, wcześniej umieszczam je w kolażu w aplikacji Pic Collage, a skopiowany link wklejam do generatora kodów QR.
Link do bezpłatnie dostępnej w Google play aplikacji:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cardinalblue.piccollage.google&hl=pl

Kategorie: Code.org mata edukacyjna Mistrzowie Kodowania Junior

2 odpowiedzi na “Code.org – czy da się na macie?”

  1. Avatar for Anna Świć Unknown pisze:

    Super pomysł, świetny blog, wow gratuluję Aniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *