Dash, Blockly…programowanie

Przedszkolakom w nauce podstaw programowania, od jakiegoś czasu, pomagają również dwa sympatyczne roboty: Dash i Dot. Jakie zadanie miał dzisiaj Dash? Przejechać koło ilustracji zwierząt, zbliżając się do każdej kolejnej, wydać dźwięk podobny do odgłosu, jaki wydaje dane zwierzę…ale wcześniej musieliśmy go zaprogramować w aplikacji „Blockly”, a do tego potrzebna nam była znajomość nazw zwierząt w języku angielskim i umiejętność określenia odległości, a następnie zaznaczenia jej w aplikacji. Daliśmy radę, chociaż łatwe zadanie to to nie było.
Staramy się korzystać z różnych aplikacji programując Dasha i Dota, a wybór jest całkiem spory: „Blockly”, „Path”, „Go”, „Xylo”. Z tej ostatniej korzystamy gdy łączymy programowanie z muzyką…tak Dash również jest muzykalny…potrafi pięknie grać na dzwonkach…jak go dzieci pięknie zaprogramują oczywiście?
Aplikacje „Go” i „Path” dedykowane są już najmłodszym dzieciom, praca w nich to sterowanie robotem, aplikacja „Blockly” wymaga już od dzieci pewnych umiejętności, ale pięcioletnie dziecko stopniowo zapoznawane ze znaczeniem poszczególnych komend i sposobem tworzenia skryptu w tej aplikacji, poradzi sobie z zaprogramowaniem prostych zdarzeń.

Kategorie: Dash Dot

5 odpowiedzi na “Dash, Blockly…programowanie”

  1. Avatar for Anna Świć INKA2012 pisze:

    Brawo, jestem pod wrazeniem.

  2. Avatar for Anna Świć Unknown pisze:

    Brawo!!!! Po prostu usiadałam z wrażenia 🙂

  3. Bardzo fajnie, że dzieciaki uczą się od małego programowania. Kiedyś będą mogły tworzyć strony www https://dolp.pl/strony-www i mam nadzieję, że będą to robiły bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *