Zakodowany karnawał…offlinowo i w genially

Zakodowany karnawał…offlinowo i w genially…

Dzisiejszy post, to propozycja zajęć tematycznie nawiązujących do karnawału…a właściwie nie jedna propozycja, a dwie…dla osób pracujących offline, stacjonarnie i dla osób szukających rozwiązań zdalnych, online.

Zacznijmy od wersji stacjonarnej, do wykorzystania na macie do kodowania „Kodowanie na dywanie” (bez maty te aktywności również będą wykonalne).

Wszystkie potrzebne materiały pobierzecie tu⬇️

W karnawale – karty do druku

Sudoku…memory…rytmy…bystre oczko…dyktando graficzne…

Na początek zajmijmy się krążkami z karnawałowymi maskami. Wystarczy, że wydrukujemy je w odpowiedniej liczbie egzemplarzy i już możemy zaproponować dzieciom różne aktywności. Sudoku obrazkowe wymaga wydrukowania 6 egzemplarzy (układamy krążki tak, żeby ten sam wzór nie powtórzył się w linii pionowej oraz linii poziomej). Jeśli chcemy zagrać w memory to wydrukujmy obrazki dwukrotnie (lub trzykrotnie, wtedy będzie trudniej). Do układania rytmów potrzebujemy kilku egzemplarzy z każdego wzoru…krążki z maskami możemy wykorzystać też do innych aktywności…to już zależy od Was do jakich.

Na macie do kodowania możecie też ułożyć wzór na podstawie podanych koordynatów…czyli dyktando graficzne w dużym formacie. Współrzędne są rozpisane na karcie, którą możecie wykorzystać do wykonania tej aktywności w tradycyjny sposób, czyli kolorując wskazane pola. Zdradzę Wam w sekrecie jaki wzór ukaże się dzieciom, będzie to napis 2021.

Ostatnia propozycja z wersji offlinowej przygotowana jest dla osób, które nie posiadają maty do kodowania. Jest to sudoku obrazkowe (takie jak wyżej opisane w wersji z krążkami).

Karnawał z genially…

Ta propozycja idealnie sprawdzi się w edukacji zdalnej…ale nie tylko. Możecie zaproponowane aktywności wykonać również w placówce, w parach na urządzeniach mobilnych lub wspólnie na tablicy interaktywnej.

Link do udostępnienia prezentacji innym osobom pobierzecie tu⬇️

W karnawale…

Kategorie: #KodowanieNaDywanie genially dyktanda graficzne karnawał Kodowanie offline mata do kodowania nauczanie zdalne online sudoku

2 odpowiedzi na “Zakodowany karnawał…offlinowo i w genially”

  1. Wykonane bardzo profesjonalnie ale pewnie trudno coś takiego zrobić. Trzeba mieć dosyć mocne doświadczenie i silną rękę?

  2. Avatar for Anna Świć Pianino Blog pisze:

    Bardzo ciekawy blog, rzeczowy i wyważony, zmusza do myślenia i refleksji. Od dzisiaj zaglądam regularnie. Pozdrowienia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *