Geniallna przesuwanka kodowanka

Przesuwanka kodowanka to aktywność, którą opisywałam już na blogu…do tej pory wykonywaliśmy ją na macie do kodowania wykorzystując do tego kolorowe kubki…dziś wersja interaktywna…mam nadzieję, że Wam się przyda jako przerywnik zajęć.

Przypomnę krótko o co chodzi w zabawie. Na jednej ćwiartce maty rozkładamy losowo 25 kolorowych kubków (5 kolorów, po 5 sztuk z każdego z kolorów). Na drugiej ćwiartce maty rozkładamy takie same kubki tylko w innym układzie kolorystycznym, następnie zdejmujemy minimum jeden kubek z maty (czym więcej zdejmiemy, tym zadanie będzie łatwiejsze). Po zdjęciu kubków powstają nam puste pola, dzięki nim możemy manipulować sąsiadującymi kubkami i przesuwać je: do góry, do dołu, w prawo i w lewo. Nie przesuwamy kubków po skosie. Kubki przesuwamy do momentu aż osiągniemy układ kolorystyczny z pierwszej ćwiartki maty.

Wersja na kolorową stronę maty…

zabawa zbliżona do poprzedniej. Tym razem rozkładamy kubki na kolorowej stronie maty. Potrzebujemy 81 kubków (9 kolorów, po 9 kubków z koloru). Staramy się zrobić bałagan kolorystyczny. Następnie zdejmujemy kilka kubków (4-10) i przesuwamy pozostałe dotąd, ąż zrobimy porządek kolorystyczny, czyli kolor kubka będzie zgodny z kolorem koła, na którym się znajduje.

Kategorie: #KodowanieNaDywanie #UczymyDzieciProgramować #Ozobot #EduSense Genial.ly mata do kodowania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *