Myszki – nowy rok przedszkolny, nowi Mistrzowie Kodowania

Wielkimi krokami zbliża się wrzesień, a razem z nim dużo zmian, dużo nowych wyzwań i przygód. Dla Dzieci, dla ich Rodziców…no i dla mnie również.

Myszki – nowa grupa trzylatków

Do tej pory kodowałam z pięciolatkami, teraz przyjdą dzieci, dla których przygoda z przedszkolem dopiero się zacznie. Wszystko będzie dla nich nowe, nowa pani, koledzy, koleżanki… wszystkiego będziemy uczyć się pomalutku razem. Będziemy też zgłębiać podstawy kodowania, kładąc nacisk na kodowanie offlinowe, czyli bez użycia sprzętu, z czasem dołączymy tablety, ale w krótkich kilu, kilkunastominutowych sesjach raz, dwa razy w tygodniu.

Mata Mistrzów Kodowania – idealna dla Myszek

Edukacyjna mata, stworzona do nauki podstaw kodowania, okazała się pomocą dydaktyczną o znacznie szerszym zastosowaniu. W trzylatkach sprawdzi się idealnie. Kolory, liczmany, obrazki z podziałem na rodzaje, podane w atrakcyjnej formie, pomogą dzieciom wzbogacać słownictwo, rozwijać umiejętności matematyczne, logiczne myślenie, orientację przestrzenną. Klocki ruchu natomiast posłużą do wprowadzania podstawowych zasad kodowania…pierwsze ćwiczenie jakie będziemy robić, to utworzenie skryptu, na podstawie którego myszka trafi do serka…czyli właściwe ułożenie kilku strzałek.

Mała przyjazna myszka – do dzielenia radości i smutków małego przedszkolaka

Początki przedszkola to dla dzieci często dość stresujący okres, dotąd pod opieką kogoś bliskiego, teraz w grupie z innymi dziećmi i „obcą panią”, która mam nadzieję, szybko przestanie być obca. Żeby choć troszkę było raźniej na początku, na każdego przedszkolaka będzie czekała jego myszka, każdy wybierze sobie swoją, nazwie ją…jeszcze nie wszystkie są zrobione, ale do września będą. Myszki pomogą nam też zacząć przygodę z kodowaniem: będzie można segregować je na różne sposoby, kodować na osiach, szukając właściwego położenia dla każdej myszki, przemieszczać myszkę zgodnie z utworzonym kodem. Bo to że jesteśmy mali nie znaczy, że nie możemy być mistrzami…możemy, możemy i będziemy MISTRZOWIE KODOWANIA MYSZKI – to będziemy my.Kategorie: mata edukacyjna Mistrzowie Kodowania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *