Maty edukacyjne ,,Kodowanie na dywanie”

Często w swoich postach używam mat edukacyjnych. Najczęściej do zabaw z kubeczkami i kolorowymi kartkami wykorzystuję matę ,,Kodowanie na dywanie”. Teraz możecie mieć taką samą, bo mata jest już dostępna na stronie EduSense

Mata ,,Kodowanie na dywanie”…

A właściwie dwie maty…różnią się tylko wymiarami. Mniejsza ma wymiary 100cm na 110 cm a większa 150 cm na 150 cm. Jedna i druga są dwustronne. Jedna strona to tradycyjna stupolowa kratownica, wzbogacona o linie dzielące ją symetrycznie na cztery części (na zdjęciu jest wersja z jedną linią, na macie są dwie). Osie na macie zaznaczone są literowo numerycznie. Druga strona to 81 kół w 9 kolorach, idealnie sprawdzą się do wszystkich aktywności z wykorzystaniem kolorowych kubeczków.

Obrazki, cyfry, litery…do bezpłatnego druku na blogu

Możliwości wykorzystania maty zwiększą się jeśli użyjemy również kolorowych obrazków, cyfr, liter…kolorowe koła z różnymi rodzajami grafik, w rozmiarach pasujących do mat będą systematycznie pojawiać się na blogu. Razem z nimi będzie można pobrać plik z propozycjami aktywności, które możecie włączyć w swoje zajęcia dydaktyczne. Pojawią się różnego rodzaju gry, nie tylko matematyczne, aktywności ułatwiające naukę czytania, aktywności związane z programowaniem i wiele innych propozycji…śledźcie bloga, pozdrawiam serdecznie?

Kategorie: Mata edukacyjna Kodowanie na dywanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *