Maluszki kodują z Uczymy dzieci programować

Maluszki kodują z Uczymy dzieci programować
 
W Ogólnopolskim programie Uczymy dzieci programować, z nauczycielami i ich wychowankami, spotkamy się już IV raz. 
Co tydzień będziemy udostępniać państwu zadania w formie scenariuszy zajęć oraz materiałów pomocniczych. Zadania na pierwszy tydzień zostały już umieszczone na stronie programu, zachęcam do zapoznania się z nimi.
Zadania można dowolnie modyfikować, dopasowując do potrzeb swoich dzieci. Bierzemy pod uwagę, że jednak dla trzy, czy czterolatków, szczególnie na początku przygody z programem, nawet po modyfikacji, mogą okazać się zbyt trudne. Początek przygody z przedszkolem, to szczególny czas w życiu małego dziecka, to okres zmian, adaptacji do warunków przedszkolnych. Dlatego oddajemy w państwa ręce zbiór krótkich aktywności przygotowanych specjalnie dla najmłodszych, które będą dobre na początek przygody z kodowaniem. Nie są długie, łatwe do zorganizowania i wszystkie zostały już sprawdzone przez najmłodszych.
Możecie z nich korzystać w dowolny sposób, traktować jako zadanie, wykorzystywać jako przerywnik w czasie zajęć dydaktycznych lub jako zabawę ruchową w poranku. 
Mamy nadzieję, że ułatwi i uprzyjemni to wam i waszym dzieciom start w naszym programie.
Opis poszczególnych aktywności oraz materiały dodatkowe potrzebne do ich przeprowadzenia znajdziecie pod poniższym linkiem:
Aktywności zostały pogrupowane w następujący sposób:
Zabawy ruchowe i symbole graficzne,
Zabawy matematyczne,
Kubki, kubki, kubeczki,
Mata do kodowania
Częstujcie się śmiało…a jeśli nie jesteście jeszcze w naszym programie, to najwyższa pora to nadrobić. Zapraszamy do niego bardzo serdecznie. Więcej informacji o programie, zamieszczonych jest na naszej grupie Facebook Uczymy dzieci programować
Kategorie:

2 odpowiedzi na “Maluszki kodują z Uczymy dzieci programować”

  1. Avatar for Anna Świć Go4Robot pisze:

    Uczmy dzieci programować! Nie tylko dlatego, że jest to zawód przyszłości, ale przede wszystkim po to, aby pokazać maluchom, że to człowiek ma władze nad technologią, a nie na odwrót! Poza tym jest to mocno angażujące zajęcie, które uczy logicznego i kreatywnego myślenia. Jeśli dziecko często spędza czas przed komputerem, to pokażmy mu, jak fajnie można spędzić czas. Warto też zapisać dziecko na zajęcia z robotyki lub programowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *