Łączenie cech…gotowe materiały

Łączenie cech…czyli zadania, w których ćwiczymy koncentrację uwagi, analizę i syntezę wzrokową, umiejętność łączenia wskazanych cech, a także pomalutku przygotowujemy dzieci do aktywności typu dyktanda graficzne.

W przygotowanych zadaniach najmłodsi połączą dwie cechy: kształt i wielkość. Materiały bazują na różnej tematyce, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Wszystkie materiały pobierzecie tu:

http://www.bit.ly/KnDLaczenieCech

Na macie do kodowania, czy na kartach pracy?

Przygotowałam dla was dwa zestawy zadań. Wersja na matę do kodowania, to krążki z odpowiednimi grafikami. W poziomie układamy krążki ze strzałkami (będą symbolizowały wielkość), w pionie układamy krążki z wybranymi obrazkami (będą odpowiedzialne za wzór). Zadanie dzieci polega na uzupełnieniu powstałej tabeli obrazkami, które będą miały właściwy rozmiar. W przypadku małych dzieci wersja na matę do kodowania ma więcej plusów. zadanie dzieci mogą wykonać wspólnie, łatwiej im będzie dostrzec i poprawić ewentualny błąd…dodatkowo będą pracować w ruchu.

Druga wersja, to karty pracy z częścią do wycięcia i przyklejenia. Ta wersja może być wykorzystana np.: jako ćwiczenie utrwalające.

Przygotowane krążki warto też wykorzystać do innych aktywności np.: kategoryzowania, układania sudoku, zabaw typu memory itp.

Poniżej zdjęcia kilku przykładowych materiałów

Kategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *