Kolaż ze zdjęć – moje ulubione apki

Kiedy stoimy przed wyborem tylko jednego zdjęcia, a nie możemy się zdecydować, które to będzie, dobrym rozwiązaniem może okazać się zrobienie kolażu z kilku zdjęć. Dzisiaj pokażę, które apki wybieram, kiedy taki kolaż robię.

Pic Collage, Live Collage, Pip Camera…każda warta zainstalowania…każda trochę inna
 
 
Trzy moje ulubione apki: pierwsza to „kolaż na wczoraj i qr”, druga „kolaż z efektem wow”, trzecia „zdjęcie zamknięte w kropelce i duuuużo więcej”.
Pic Collage…łatwa, intuicyjna…do wykorzystania na wiele sposobów
Pierwszy swój kolaż zrobiłam właśnie w tej apce. W niej w łatwy sposób można zrobić plakat, więc idealnie sprawdzi się również na zajęciach z dziećmi. Jeśli potrzebujemy zakodować zdjęcie w postaci kodu qr, to wystarczy zrobić kolaż w pic collage i poprzez opcję kopiuj link, możemy wkleić zdjęcie do generatora kodów QR.
Aplikacja jest dostępna bezpłatnie, zarówno w google play, jak i app store.
Po wejściu do aplikacji możemy wybrać galerię naszych prac (my collage) lub zrobić nowy kolaż. W tym celu wybieramy jedną z trzech opcji: freestyle (układ dowolny), grids (gotowe układy do wyboru), templates (plakat). Zacznijmy od dowolnego rozmieszczenia zdjęć.
Po wyborze freestyle stoimy przed kolejnym wyborem. Po dotknięciu plusa możemy przejść do galerii zdjęć, dodać tekst, stickers itp. My wybierzemy zdjęcia.
W galerii zaznaczamy wybrane i dotykamy „done”. Zdjęcia pojawiają nam się w przypadkowej rozsypance.
Układamy je w dowolny sposób, możemy zwiększyć, zmniejszyć, za pomocą palca zmienić ich położenie. Możemy usunąć wybrane zdjęcia i dołożyć kolejne.
Dodatkowo  przy pomocy plusa dodajemy  tekst, gadżety. Klikając na ikonkę w lewym dolnym rogu możemy dodać tło, lub zmienić nasz układ zdjęć na jeden z gotowych.
Jeśli jesteśmy zadowoleni z efektu, to możemy podzielić się nim na naszym profilu w socjal mediach lub zapisać zdjęcie w galerii urządzenia z którego korzystamy. Możemy również skopiować link, co przydaje się chociażby podczas generowania kodów qr.
Jeśli wolimy skorzystać z gotowych układów zdjęć to zamiast we freestyle należy wejść w grids.
Dalej postępujemy analogicznie, jak przy opcji freestyle.
Do dyspozycji mamy jeszcze plakaty tematyczne. Jest ich spory wybór, pojawiają się również okolicznościowe, świąteczne.
Live Collage…morze gotowych rozwiązań do wyboru
 
Aplikacja jest dostępna bezpłatnie, możemy pobrać ją w google play lub app store. Do sklepu play link poniżej
 
Wybierając foto collage…dopiero staniemy przed wyborem
Kolaże klasyczne
Plakaty
Ja wybrałam zakładkę 3D, za pomocą plusa wchodzimy do galerii naszych zdjęć i zaznaczamy wybrane.
Aplikacja daje nam możliwość dodania dodatkowych efektów do zdjęć, dołożenie tekstu, gadżetów, wybranie tła, dodanie ramki. Wachlarz możliwości jest duży.
Gotowy kolaż możemy zapisać lub przesłać na nasz profil w social mediach.
Zdjęcie zamknięte w kropelce, bombce…i nie tylko…czyli aplikacja Pip Camera 
Aplikację możemy pobrać bezpłatnie, poniżej link do sklepu google play
Po wejściu do aplikacji i wybraniu zakładki klasik możemy zrobić zdjęcie, selfie lub wejść do galerii ze zdjęciami i dodać wybrane.

Następnie wybieramy jeden z dostępnych efektów, czyli „zamykamy zdjęcie” w kropelce…lub wielu innych możliwościach. Wybierając zakładkę modern, otworzymy galerię z wyborem propozycji

Wybierając background możemy zmienić wygląd zdjęcia w tle

Wybierając foreground  możemy zmienić wygląd tej głównej części zdjęcia
Jeżeli w głównym oknie wyboru zdecydujemy się na drugą ikonkę (paintlab) , to pojawi nam się opcja przypominająca aplikację prisma.
 Pip Camera, to również gotowe propozycje kolaży z naszych ulubionych zdjęć, z dodatkowymi efektami…możemy trochę się pobawić i wyczarować sobie okładkę jakiegoś magazynu z naszym zdjęciem.
A Wy, z których apek do robienia kolaży ze zdjęć korzystacie? Podzielcie się ulubionymi w komentarzu?
Kategorie: aplikacje tabletowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *