Klub Ozokoderów…wymieniamy się inspiracjami, dzielimy wiedzą, wspieramy

Od jakiegoś czasu robotyka i możliwości jej wykorzystania w edukacji, to temat mi szczególnie bliski. Ze względu na to, że pracuję z najmłodszymi, szukam rozwiązań, narzędzi, produktów, które będą dla nich odpowiednie, sprawdzą się w przedszkolach, na zajęciach dydaktycznych z dużą grupą dzieci, a także przy pracy zespołowej i indywidualnej. Dlatego rewelacyjne mboty są niestety nie dla mnie, ale świetnie sprawdzają się za to Dash, Dot i Ozoboty. Dzisiaj kilka słów o tych ostatnich, czyli najmniejszych na rynku robotach, co nie oznacza wcale, że i ich możliwości są małe, wręcz przeciwnie całkiem spore, a i grupa odbiorców szeroka: bez problemu można wykorzystać je na zajęciach w przedszkolu, ale i szkole podstawowej, gimnazjum, czy przy pracy indywidualnej, lub w gabinetach terapeutycznych.

Klub Ozokoderów…co to, po co i dla kogo??

To zamknięta grupa na Facebook, założona przez Sylwestra Zasońskiego, trenera Mistrzów Kodowania, europejskiego ambasadora Scientix, autora materiałów edukacyjnych z zakresu programowania i robotyki, czyli osobę, która idealnie nadaje się do prowadzenia takiej grupy. Sylwek założył i prowadzi również podobną społeczność Facebook, zrzeszającą miłośników robotyki: „Społeczność Makeblock PL”. Jak już sama nazwa wskazuje klub Ozokoderów, to grupa dla osób pracujących z wykorzystaniem robotów ozobot, lub chcących taką pracę rozpocząć. Ja mam ten zaszczyt, że mogę współtworzyć i administrować grupę z Sylwestrem i bardzo mnie to cieszy?. Postaramy się, żeby było merytorycznie, metodycznie, wesoło, ciepło i bezpiecznie (a co, jak szaleć, to szaleć?).  Liczymy na to, że grupa będzie aktywną społecznością, zrzeszającą kreatywnych nauczycieli z pasją, miejscem wymiany naszych doświadczeń, inspiracji, ale także „pogotowiem ratunkowym” na różnego rodzaju problemy z robotami, te większe i te całkiem malutkie. Już za chwilę, już za momencik programowanie wchodzi do szkół, zajęcia z robotami mogą być jedną z form ich realizacji.
Klub Ozokoderów – kliknij w ten link
Chcesz dołączyć do naszej grupy? Kliknij w powyższy link, przeniesiesz się na stronę Facebook, następnie wybierz „dołącz do grupy” …i działaj?, zapraszamy.

Padlet – łatwy sposób na pomysły zebrane w jednym miejscu

Czasami potrzebujemy pomysłu na już, cudownie byłoby, gdyby był przez kogoś sprawdzony, przerobiony w praktyce, stąd padlety, czyli takie wirtualne tablice do przypinania różnych rzeczy. Założyliśmy kilka padletów, w ten sposób łatwiej będzie znaleźć to czego szukamy. Mamy padlet z inspiracjami dla najmłodszych, dla klas 4-6 i dla najstarszych. W tym ostatnim będziemy też przypinać przykłady dotyczące pracy indywidualnej lub terapeutycznej. I jeszcze jeden, padlet FAQ, tu będzie zbiór najczęściej zadawanych pytań i próba udzielenia na nich odpowiedzi. Mamy nadzieję, że pomożecie nam pozapełniać je wszystkie?.

Padlet – robotyka dla smyka

Padlet ozoboty 4-6

Padlet – młodzież, praca indywidualna, terapia

Padlet – ozoboty FAQ

Autorem wszystkich wykorzystanych zdjęć jest Sylwester Zasoński
Kategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *