Gra kolorowe kodowanie z planszą do wydrukowania

Kiedyś wyrysowałam na dużej kartce grę planszową do nauki podstaw kodowania i nawet często w domu w nią gramy, niestety nie była olaminowana i jej wygląd odbiega mocno od pierwotnego. W wolnej chwili zrobiłam wersję do wydruku. Po laminowaniu będzie długo w bardzo dobrym stanie. Drukując, wybieram opcję plakat, wtedy plansza drukowana jest na dwóch kartkach i po złożeniu ma format A3. Można wybrać wersję jeszcze większą i złożyć planszę z 4 części formatu A4…a można mieć całkiem dużą i zrobić grę na macie Mistrzów Kodowania.

Scenariusz, z którego dowiemy się jakie są zasady gry, znajduje się pod poniższym linkiem (wersja na matę, ale przebieg gry taki sam).

Mistrzowie Kodowania – scenariusz

Po kliknięciu w poniższy link, można pobrać planszę do wydruku

Tu można pobrać grę:)

Tydzień Kodowania właśnie się zaczyna, więc zapraszam do kodowania…

Kategorie: gry logiczne Mistrzowie Kodowania

5 odpowiedzi na “Gra kolorowe kodowanie z planszą do wydrukowania”

 1. Avatar for Anna Świć Anonimowy pisze:

  Zainteresowała mnie gra, którą Pani zaproponowała, jednak nie umiem przełożyć zasad gry z matą do kodowania na wydrukowana planszę. Na macie dzieci dostają strzałki kierunkowe i układają skrypt. Tutaj nie ma strzałek, są dwie plansze. To znaczy, że kafelki z drugiej planszy trzeba pociąć i z nich układać skrypt? Będę bardzo wdzięczna za wyjaśnienia, bo jestem początkująca w kodowaniu:-)
  Pozdrawiam
  Wiesława Mitulska

 2. Są dwie plansze, jedna do gry, druga do wycięcia komend (w lewo, w prawo, kolorowe kwadraty itp.). Grać mogą minimum 2 osoby (zespoły), maksimum 4. Każdy zespół dostaje dwa pionki, jeden z pionków ustawia na zielonym polu (każdy na innym), drugi pionek każdy z zespołów ustawia na polu start. Obwód planszy, ten tor z komendami kierunkowymi i kolorami służy do zbierania komend (tylko żółte pola nic nie znaczą). Rzucamy kostką i poruszamy się po obwodzie, zabierając takie komendy, na których staniemy. Zadaniem właściwym jest doprowadzenie pionka, który stoi na zielonym polu do środka (czerwonego), ale żeby to zrobić to musimu ułożyć właściwy kod, do tego potrzebujemy z kolei komend, które musimy nazbierać. Jeśli staniemy na jakimś kolorze, to znaczy, że droga naszego pionka musi przez ten kolor przebiegać. Przed olaminowaniem planszy można jakiś kolor przekreślić, będzie to oznaczało, że na takim kolorze nie można stawać. Ta plansza do pocięcia ze strzałkami, w przypadku, gdy będą grały 4 osoby może być za mało, wtedy trzeba wydrukować dwa razy

 3. Avatar for Anna Świć Anonimowy pisze:

  Bardzo dziękuję. Już rozumiem:-) Pani blog to kopalnia pomysłów i inspiracji. Właściwie mogę powiedzieć, że od Pani uczę się kodowania. To, że dzieli się Pani z nami swoimi umiejętnościami jest dla mnie wielką wartością. Jeszcze raz dziękuję z nadzieją na dalsze "lekcje". Pozdrawiam
  W. Mitulska

 4. Bardzo dziękuję, miło mi to czytać???

 5. Avatar for Anna Świć Unknown pisze:

  Witam sedecznie, czy gdzieś znajdę wzory strzałek do kodowania? Pozdrawia Ela

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *