Zakodowane wiadomości o Polsce

Polska nasza ojczyzna – trudny temat dla trzylatka

Jak wygląda Polska flaga, jak wygląda godło naszego kraju …dla trzylatków to nie są wcale łatwe tematy. Cały ten tydzień rozmawiamy o Polsce naszej ojczyźnie…oczywiście uwzględniając fakt, że dzieci mają dopiero trzy lata. Podobnie jak przy innej tematyce, tu też przemycamy elementy kodowania.

Flaga biało – czerwona z kwadratów Mistrzów Kodowania

Zaczęliśmy od ułożenia flagi. Dzieci kierowały się usłyszanymi komunikatami: wysoka wieża z szarych klocków zbudowana, dołóż dwa białe kwadraty u góry, pod nimi dwa czerwone w kierunku żółtej ściany ułożone itp.

Orzeł biały – skrywa zadania, czyli do scratcha nasze przygotowania

Godło Polski (rysunek wydrukowany w opcji plakat, pobrany z Printoteki i pocięty na kawałki) czyli
Orzeł Biały. Zapoznawaliśmy się z wyglądem godła naszego kraju. Dzieci odkrywały kolejne elementy ilustracji, wykonując przy tym różne zadania. Ponieważ kontynuacją była praca na tabletach w aplikacji Scratch Junior zadania dobrane były tak, żeby przypomnieć sobie funkcje klocków ruchu. Dodatkowo ćwiczyliśmy przeliczanie i każdą czynność dzieci wykonywały tyle razy, ile wskazywała tabliczka z liczmanami.

Serduszko w kotku juniorze

Zajęcia zakończyliśmy pracą na tabletach. Staraliśmy się stworzyć swojego duszka – serce, a następnie poddać go animacji…pracowaliśmy w parach

Kategorie: Mistrzowie Kodowania Scratch Junior

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *