Większe od…mniejsze od…prosta gra matematyczna

Dzisiejsza propozycja to prosta gra matematyczna ,,Większe od…mniejsze od”. Bedziemy szukać liczb, które znajdują się pomiedzy wskazanymi.

Co będzie nam potrzebne?

Mata do kodowania, krążki z cyframi od 0 do 9, dwie kostki dziesięciościenne (od 0 do 9) lub dodatkowy komplet cyfr 0-9.
Na macie ukladamy krążki z cyframi, w taki sposób, żeby zapełnić całą matę. Dzielimy uczniów na zespoły…i możemy zacząć grać…

Jak przebiega gra?

Pierwszy zespół rzuca kostkami lub wybiera dwa krążki (z zestawu przeznaczonego do losowania). Patrzy, ile wypadło oczek na kostkach (lub krążki z jakimi cyframi udało się wylosować). Z planszy zdejmuje krążki, które mają napisane cyfry mieszczące się w wylosowanych przedziałach.
Przykładowo jesli wylosowaliśmy 3 i 5, to zabieramy krążek z 4, jeśli wylosowaliśmy 3 i 7 to zabieramy krążki z 4,5,6, jeśli wylosowaliśmy 2 i 3, to nie zabieramy nic, tracimy kolejkę. Gramy do momentu wyzbierania wszystkich krążków. Wygrywa zespół, który ma ich najwięcej.

Kategorie: gry matematyczne kodowanie na dywanie mata do kodowania Mata edukacyjna Kodowanie na dywanie

Jedna odpowiedź do “Większe od…mniejsze od…prosta gra matematyczna”

  1. Dzięki za artykuł! Fajnie, że pokazujesz, że nie wszystko trzeba kupować, a można zrobić samodzielnie czy wydrukować szablony, proste gry i inne elementy edukacyjne, które będą uczyły przez zabawę. I to wszystko niskim kosztem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *