Scratch Junior…zima, wiosna, lato, jesień, zima…

Zima, wiosna, lato, jesień, zima, wiosna, lato, jesień, zima…i tak dalej…dzisiaj propozycja projektu w Scratch Junior. Drzewo w różnych porach roku. Animacja przedstawia jak zmienia się jego wygląd…oczywiście w wielkim uproszczeniu?

Zacznijmy od podstaw

Wchodzimy do aplikacji Scratch Junior, wybieramy nowy projekt, likwidujemy kota, poprzez przytrzymanie na nim palca i naciśnięcie krzyżyka na czerwonym tle. Teraz mamy „czystą kartę” i możemy zaczynać tworzyć projekt. Potrzebujemy uniwersalnego  drzewa, takiej bazy, to będzie pień  i gałęzie. Wprowadzimy go jako tło, a nie jako duszka. Wchodzimy do ikonki tła, wybieramy puste i edytor graficzny (pędzelek), następnie rysujemy drzewo. Gotowe zatwierdzamy „ptaszkiem”.

Pora na duszki

Duszków będzie kilka: śnieżynki, listki, kwiaty, jabłuszka, kolorowe liście. Każdy z duszków będzie kilkukrotnie powtórzony. Żeby uniknąć dużej liczby powtórzeń duszków, rysując je w edytorze graficznym, rysujcie kilka listków obok siebie. Kiedy korzystamy z gotowego duszka np: jabłuszko, to również warto wejść do edytora graficznego i za pomocą „pieczątki” skopiować jabłuszko kilka razy, następnie za pomocą przesunięcia palcem ustawić je w „ładną grupkę”. Skrypty każdego duszka są widoczne na poniższych zdjęciach.

Kategorie: Mistrzowie Kodowania Scratch Junior

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *