Kostki, kubeczki, Dash…matematyka i offlinowe wprowadzenie do nowej aplikacji

Kostki, kostki…kostki, całe mnóstwo kostek…byly też kubeczki, sześciany i Dash. Była też matematyka i offlinowe worowadzenie nowej aplikacji…ale od początku…

Prowadzimy kostki do właściwej bazy

Na macie Mistrzów Kodowania ustawiłam 6 sześcianów, każdy oznaczony cyframi od 1 do 6. Na każdym sześcianie ustawione były kubeczki w liczbie odpowiadającej tabliczkom z numerami. Dzieci rozrzuciły na macie duże kostki…Dash musiał je posprzątać przepychając do bazy, czyli właściwego sześcianu. Poszło całkiem dobrze, pracowaliśmy z apką „go”.

Blockly Jr – offlinowe wprowadzenie
Blockly to dla nas zdecydowanie za trudna aplikacja, ale istnieje wersja łatwiejsza Blockly Jr i to ją dzisiaj wprowadzaliśmy. Na razie offlinowo, korzystając z przygotowanych przeze mnie kartoników z komendami układaliśmy prosty skrypt, następnie to samo ułożyliśmy na tablecie. Komendy, które dzisiaj poznaliśmy odpowiadały za zmianę koloru świateł i dźwięki…poszło nam super?
Kategorie:

3 odpowiedzi na “Kostki, kubeczki, Dash…matematyka i offlinowe wprowadzenie do nowej aplikacji”

 1. Jak zwykle bardzo fajny pomysł na zajęcia:))
  Ja również staram się, by moi pierwszoklasiści korzystali już z aplikacji Blockly. W odróżnieniu od kilku uczniów,dla których czytanie nie jest problemem, i którzy radzą sobie z układaniem skryptów, dla większości dzieci okazuje się to trudne. Obserwuję, że działają raczej na chybił – trafił i potem sprawdzają, co Dash zrobi. Ułatwieniem na pewno, jest pani pomysł z układaniem skryptu offline. Przymierzam się do tego i myślę, jak zrobić klocki Blockly w miarę ekonomicznie. Czy mogłaby pani zdradzić ułamek swojej "kuchni" – czy kartoniki do programowania wykonuje pani ręcznie (tzn. wycina, nakleja itp.), czy korzysta z jakiegoś programu graficznego?
  Pozdrawiam.
  Wiesia

 2. Kiedyś wycinałam z kolorowego papieru, teraz drukuję, robię screen ekranu i przycinam potem zdjęcie. Na koniec laminowanie, żeby dłużej służyły

 3. Avatar for Anna Świć Anonimowy pisze:

  Czym skleić zlaminowane?Mam na myśli kostki chcialabym zrobić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *