Klocki, klocki, klocki…

Kolorowe klocki i kratownica, to całkiem udany duet, który świetnie sprawdzi się jako baza do stworzenia różnorodnych aktywności dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Dziś opiszę króciutko trzy z nich.
Karty wzorów potrzebne do przeprowadzenia zabaw oraz pustą planszę, na której będą układane klocki pobierzecie do wydrukowania tu⬇️

https://drive.google.com/drive/folders/1eKNS7teQQtiJ83yuzfdZb6__4j0hw0Dr

Możecie też wykorzystać gotową Mini Matę. Matę Kodowanie na dywanie w najmniejszym rozmiarze, widoczną na poniższych zdjęciach znajdziecie tu⬇️

https://edu-sense.com/pl/dla-przedszkoli/zestaw-4-dwustronnych-mat-kodowanie-na-dywanie-50x55cm

Ustaw odpowiednią liczbę klocków

W pierwszej propozycji potrzebne będą karty, na których niektóre z pól oznaczone są kolorem i cyfrą. Na tych polach należy ustawić tyle klocków, ile wskazuje cyfra. Klocki muszą mieć taki kolor, jaki pokazany był na wzorze.

Klocek na klocek

W drugiej propozycji również będziemy ustawiać klocki na macie do kodowania lub wydrukowanej planszy. Tym razem na karcie wzoru widzimy układ klocków, który musimy przenieść w przestrzeń.

Zabawy z symetrią

Trzecia propozycja, to zabawy z symetrią. Dzieci otrzymują kartę z połową wzoru. Najpierw na jej podstawie układają klocki na macie, a następnie dokładają symetryczną część.

Kategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *