Karnawał długopisem 3D wydrukowany

Karnawałowe maski można wykonać przeróżnymi technikami plastycznymi. Dziś pokażę wam jak można je zrobić długopisem 3D. Te same szablony bez problemu wykorzystacie też do zrobienia masek w zupełnie inny sposób. Poza maskami zrobimy też okulary z napisem 2024 i kilka elementów ozdobnych np.: karnawałową opaskę.

Wszystkie szablony bezpłatnie pobierzecie klikając w poniższy link⬇️

https://drive.google.com/drive/folders/1X-f2rd8DwIY-MHpuKSeqGmsiqrbeSMca

Zacznijmy od masek

Wykonanie masek będzie dość proste. Z ich przygotowaniem poradzą sobie nawet młodsze dzieci. Sposób wykonania zależy od efektu, który chcemy osiągnąć. Szablon może zostać pokryty filamentem bardzo dokładnie, możemy też wybrać wersję dającą ażurowy efekt.

Karnawałowe okulary

Okulary będą troszkę trudniejsze od masek, ale nadal proste. Wszystkie składowe elementy będą płaskie. Najtrudniejszym momentem będzie połączenie ich w całość.

Karnawałowe dodatki

Dodatki mogą być różne, wszystko zależy od koncepcji, którą przyjmiecie. Ja pokażę wam jak zrobić opaskę z przyczepionym do niej małym kapeluszem wróżki. Najpierw robimy samą opaskę, pamiętając o wypustkach, które ułatwią późniejsze jej wygodne noszenie. Następnie zabieramy się za kapelusz. Z kartki przygotowujemy stożek, który będzie naszym szkieletem. Przygotowany stożek pokrywamy filamentem. Kiedy filament ostygnie wyjmujemy kartkę i przechodzimy do wykonania ronda. W ostatnim kroku łączymy filamentem wszystkie elementy.

Kategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *