Uczymy Dzieci Programować

Z robotami Ozobot pracuję już dłuższy okres czasu, znam ich mocne i słabe strony…no dobrze mocne, słabych jak na razie nie znalazłam, a na początku szukałam bardzo intensywie…ale dzisiaj nie do końca o Ozobotach, bardziej o firmie, która zajmuje się ich dystrybucją. Dlaczego tak? Dlaczego o firmie? Bo dystrybucja robotów to tylko część działań, a EduSense skupia się na tworzeniu obudowy metodycznej, mając świadomość, że nauka kodowania to proces a nie jednorazowe zajęcia. Obudowa metodyczna, warsztaty dla dzieci i nauczycieli…dodatkowo dział badań, który tworzy, wymyśla, testuje i wprowadza w życie nowe rozwiązania. Bo sam robot, to tylko narzędzie programistyczne a nawet najlepsze niewłaściwie użytkowane nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Dopiero narzędzie potraktowane całościowo, wprowadzane w odpowiednim czasie i w odpowiedni sposób może być efektywne w procesie nauczania dzieci programowania. Taki kierunek obrała firma edusense, więc z przyjemnością i przekonaniem o słuszności podjętej decyzji zostałam ich ambasadorem.
Zbiegło się to w czasie z powstaniem nowej grupy na Facebook ,,Uczymy dzieci programować”.

Po co jest ta grupa, do jakiego odbiorcy jest kierowana?

Grupa jest związana z marką EduSense, ale profil grupy, tematyka skupiona będzie na aspekcie metodycznym.

O grupie kilka słów  napisał Rafał (Rafał Mitkowski – prezes zarządu EduSense) cyt:

,,Grupa ,,Uczymy Dzieci Programować” stworzona jest z myślą o połączeniu wszystkich tych, którym na sercu leży nowoczesna edukacja w duchu STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics). Głównie będziemy kładli akcent na zdobywanie wiedzy w zakresie metodyki nauczania programowania poczynając od lat najmłodszych (nauczanie przedszkolne) przez lata edukacji wczesnoszkolnej, aż do poziomu szkoły ogólnokształcącej. Tutaj też będziemy pokazywać najszybciej wszystkie kreatywne pomysły zespołu EduSense, tak aby Państwo (eksperci) mogli wrócić do nas z swoimi uwagami.
EduSense to nie tylko robot, materiały, ale także dział Badań i Rozwoju – który pracuje nad własnymi pomysłami. Już wkrótce premiera modułu do nauki Pythona – będzie ona połączona z lekcjami video – cykl „Daria uczy Pythona”, pracujemy także nad modułem, który każdemu umożliwi budowanie tras do wydrukowania. W przygotowaniu także symulator – dla wszystkich tych, którzy nie mają jeszcze robotów, tak aby mogli testować swoje programy jeszcze przed ich zakupem.
Na koniec warto też wspomnieć – że grupę traktujemy jako społeczność otwartych umysłów – gdzie każdy prezentowany przez Państwa pomysł, będzie brany pod uwagę, analizowany i wdrażany w życie. Nad meteorytyką publikacji czuwa Pani Anna Świć, ambasador marki EduSense, a także autorka opracowań takich jak „Kodowanie na Dywanie”, „Edukacja Wczesnoszkolna”.
Bardzo serdecznie dziękuję za dołączenie do grupy

Rafał Mitkowski
Prezes zarządu spółki EduSense Sp. z o.o.”

Ja ze swojej strony dodam tylko, że jako administratorka grupy zadbam o to, żeby było merytorycznie, ale miło i bezpiecznie…wspólnie z państwem możemy stworzyć wartościową przestrzeń dla nauczycieli, przestrzeń zaprogramowaną na radość z kodowania?. Więc jeśli ktoś ma ochotę dołączyć do nas, to serdecznie zapraszamy?
Uczymy Dzieci Programować

Kategorie: dyktanda graficzne EduSense UczymyDzieciProgramować Code week

Jedna odpowiedź do “”

  1. Avatar for Anna Świć Unknown pisze:

    Czy coś się stało ze stroną na fb? Jest ona niedostępna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *