Bałwanek wyszedł…bałwanek renifer…czyli inna wersja zabawy „Mucha skoncentruj się”

„Mucha skoncentruj się” – to zabawa znana już od dłuższego czasu, polegająca na śledzeniu ruchów muchy. Kiedy mucha opuszcza planszę (liczba pól zależna od możliwości dzieci), to wołamy „Mucha wyszła”. Muchą może sterować dziecko lub nauczyciel, można grać w parach, w zespołach lub całą grupą. Dzisiaj troszkę inna propozycja „Muchy…”

Bałwan wyszedł, bałwan renifer…trochę taki „Bałwan skoncentruj się”

Będziemy potrzebować planszy, podzielonej na równej wielkości pola. Liczba pól będzie zależała od wieku i możliwości dzieci, u starszych może być większa. Na środku mamy bałwanka. Nad niektórymi polami planszy, jak również pod planszą mamy kilka obrazków…i tyle, nic więcej nie będzie nam potrzebne. Ja swoją planszę wygenerowałam w kreatorze Printoteki, ale można zrobić w zwykłym wordzie, albo narysować na papierze. Dużą wersję bałwanka spróbujemy zrobić jutro na macie Mistrzów Kodowania.

No to się bawimy

Jak będziemy grać?
Za pomocą kodu, w tym przypadku w postaci słownej instrukcji, będziemy kierować bałwankiem: góra, dół, prawo, lewo (można północ, południe, wschód, zachód), kiedy bałwanek opuści planszę wołamy:

bałwan wyszedł – w sytuacji, kiedy w miejscu opuszczenia planszy nie ma obrazka,
bałwan obrazek (tu wymieniamy nazwę konkretnego obrazka) – w sytuacji, kiedy w miejscu opuszczenia planszy znajduje się obrazek

Jakie obrazki wybrałam: w klimacie zimowo świątecznym…i logo Mistrzów Kodowania, bo jak kodujemy, to na różne sposoby, ale zawsze z MK:)
Wy możecie wybrać dowolne…miłej zabawy

Kategorie: Mistrzowie Kodowania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *