Moja pierwsza książka. Znajdują się w niej opisy zabaw, które można zaproponować zarówno w przedszkolu, w szkole jak i w domu. Przy każdej aktywności znajduje się ikonka, która podpowiada dla kogo będzie odpowiednia przedstawiona zabawa.
To właśnie od tej książki większość nauczycieli rozpoczyna swoją przygodę z kodowaniem.
Druga z napisanych przeze mnie książek, kierowana głównie do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.
W publikacji opisane są aktywności offline, które można przeprowadzić z wykorzystaniem maty do kodowania, ale również aktywności z wykorzystaniem aplikacji.
Z książki dowiesz się kim jest "kotek Junior" i jak wykorzystać jego możliwości na zajęciach dydaktycznych.
Kompendium wiedzy, przyda się w pracy każdego nauczyciela przedszkola i szkoły podstawowej.
"Kodowanie na dywanie Vademecum" to publikacja zarówno dla osób początkujących, jak i tych, które już wprowadzają elementy kodowania do swoich zajęć.
Obrazki w rymowankach ukryte, to jedna z moich ulubionych aktywności. Dzieci na podstawie słownej instrukcji tworzą na macie do kodowania kolorowy wzór. W publikacji zebrałam 100 gotowych instrukcji, pogrupowanych porami roku.
Książka w całości poświęcona tematyce nauki kodowania w przedszkolu. Krok po kroku, dokładnie opisuję zakodowane aktywności zaczynając od tych, które będą dobre dla dzieci trzyletnich, a kończąc na tych idealnych dla dzieci w wieku sześciu lat. Jeśli pracujesz w przedszkolu, to na pewno znajdziesz w tej publikacji mnóstwo inspiracji.
Moja najnowsza książka to zbiór ponad 50 gier do wykorzystania na macie do kodowania lub zamieszczonej w książce planszy. Propozycje umieszczone w publikacji zostały pogrupowane tematycznie. Znajdziemy proste gry z kolorowymi kubkami, gry strategiczne, matematyczne, językowe, przyrodnicza…książka idealnie sprawdzi się w przedszkolu, w szkole oraz w domu.