Kolorowe kredki

Niedługo Dzień Kredki dlatego dziś kilka „zakodowanych” propozycji z kredkami i kolorami w roli głównej🙂

Wszystkie materiały w pdf do druku znajdziecie tu⬇️

https://drive.google.com/drive/folders/1CLE9xxsixhXHgiQ3PsGhV2GqXwnH-thi

Kredki – obrazek na macie ułożony

Pierwsza propozycja, to obrazek ułożony na macie. Młodsze dzieci mogą wykonać zadanie na podstawie wydrukowanego wzoru, starsze w wersji klasyczne dyktando graficzne.

Kredki – wieża

Druga propozycja, to budowanie wieży z kolorowych kubków. Na przygotowanym wzorze kubki zaznaczone są tylko konturami. Ich kolor będzie zależny od obrazka, który jest na nim umieszczony. Kubek powinien mieć taki sam, jaki ma przedmiot, który się na nim znajduje.

Kredki – mini gra

Trzecia propozycja, to mini gra. Potrzebujemy bazowej planszy z kredkami (każdy zespół otrzymuje jedną planszę), małych kół z narysowanymi różnymi przedmiotami (kartę z kołami najlepiej wydrukować w 2-3 egzemplarzach, żeby nie zabrakło obrazków) i kostki z narysowanymi na ściankach kredkami. Każdy zespół będzie miał za zadanie jak najszybciej zapełnić bazową planszę kołami z narysowanymi przedmiotami. Kolor przedmiotu, który trafi na koło na kredce musi być spójny z barwą kredki. W danej rundzie zespół poszukuje takiego przedmiotu, który będzie miał barwę wylosowaną za pomocą kostki. Jeśli zespół nie znajdzie odpowiedniego przedmiotu albo pole na kredce, która ma odpowiednią barwę będzie już zapełnione, to zespół traci kolejkę. Jeśli na kostce wypadnie zielona okejka, to zespół wybiera przedmiot dowolnej barwy. Wygrywa zespół, który jako pierwszy zapełni całą bazową planszę.

Kredki – zabawa ruchowa

Kolejna propozycja, to zabawa ruchowa. Na podłodze układamy kartki z nadrukowanymi kredkami. Dzieci otrzymują krążki z narysowanymi różnymi przedmiotami. Nauczyciel włącza muzykę, dzieci poruszają się swobodnie po sali. Kiedy muzyka przestanie grać, to dzieci odszukują kredkę w kolorze pasującym do ich przedmiotu i łapiąc się za ręce stoją dookoła swojej kredki. W wersji trudniejszej dzieci nie stają dookoła kredki, tylko ze swoich ciał odwzorowują jej kształt. Zabawę kilkakrotnie powtarzamy, za każdym razem wymieniając się między sobą krążkami.

Kredki – karty pracy

Trzy różne karty pracy. W pierwszej dzieci pokolorują kredki zgodnie z rytmem, w drugiej skupią się na kierunkach, a w trzeciej na porównaniu długości.

Kredki – rysowanki, wyklejanki, wydzieranki

Prosta karta do wykonania pracy plastycznej… kropki można uzupełnić na różne sposoby np.: występlować opuszkami palców maczanymi w farbie, wykleić plasteliną lub drobnymi wydzierankami.

Kredki – tworzymy kod

Jeśli kodowanie, to nie może zabraknąć zadania z tworzeniem kodu… w tym przypadku kodów będzie kilka, bo każda z kredek chce dotrzeć do kredki w takim samym kolorze jak ona.

Kredki – trasa dla robotów Ozobot

Przygotowałam też coś dla miłośników robotów Ozobot… czyli trasę w kształcie kredek. Robot musi dostać się na kredki (kod „szukaj linii na wprost”), pozostałe kody mogą dzieci wstawić według swoich pomysłów.

Mam nadzieję, że przydadzą Wam się przygotowane zadania. Jeśli zastanawiacie się nad kupnem maty do kodowania lub kolorowych kubków do zapraszam tu⬇️

Kategorie: